Gulášový kotlík 2019
gulas_2019Posledná prázdninová sobota 31.8.2019 bola nielen extrémne horúcou sobotou, ale v našej obci aj gulášom voňajúcou. Práve v tento deň sa na miestnom futbalovom ihrisku konal v poradí 5. ročník súťaže vo varení gulášu s názvom "Gulášový kotlík". Tohto roku sa prihlásilo 10 súťažných tímov. Zdolať úmornú horúčavu znásobenú niekoľkohodinovým pobytom pri horúcom kotlíku si naozaj vyžadovalo vypätie všetkých síl. Každý tím sa skutočne snažil o dosiahnutie čo najlepšieho výsledku a porota mala naozaj veľmi ťažkú úlohu vybrať ten "naj" guláš. Bodové rozdiely medzi jednotlivými tímami boli skutočne zanedbateľné. Ako tretí najlepší guláš bol vyhodnotený ten, ktorý uvarilo zložené družstvo z Holíča a Popudinských Močidlian s názvom HOPO. Na druhom mieste skončil guláš tímu Obecného úradu Popudinské Močidľany. V úlohe hlavnej kuchárky sa prvý krát predstavila nová kuchárka našej školskej jedálne a ako vidno, detskí stravníci si zrejme budú v jedálni pochvaľovať, keďže majú takú šikovnú kuchárku. Víťazom tohto ročníka sa nakoniec stali kuchári zo susedného Holíča. Keďže do súťaže ich prihlásil Peter Olejník, nazval ich tím "Kamarát Henrich". Tohto pozvania nakoniec troška oľutoval, keďže sám súťažil v tíme "Security". Tento rok sme sa rozhodli aj pre udelenie ceny divákov, teda ceny o ktorej rozhodovali tí, ktorí prišli guláše ochutnať. Toto ocenenie získal tím "Kosova 1" a určite nielen preto, že mal na súťaži najväčší počet fanúšikov. Všetky guláše sa nakoniec veľmi rýchlo zjedli, keďže ihneď po súťaži sa na ihrisku konal majstrovský futbalový zápas s Radošovcami. Organizátori už teraz pozývajú všetkých na 6. ročník v roku 2020 a veria, že bude opäť taký veselý, plný zábavy, kamarátskych stretnutí a najmä vôní toho pravého gulášu. (viac vo fotogalérii)
 

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!