Gulášový kotlík 2019
gulas_2019Posledná prázdninová sobota 31.8.2019 bola nielen extrémne horúcou sobotou, ale v našej obci aj gulášom voňajúcou. Práve v tento deň sa na miestnom futbalovom ihrisku konal v poradí 5. ročník súťaže vo varení gulášu s názvom "Gulášový kotlík". Tohto roku sa prihlásilo 10 súťažných tímov. Zdolať úmornú horúčavu znásobenú niekoľkohodinovým pobytom pri horúcom kotlíku si naozaj vyžadovalo vypätie všetkých síl. Každý tím sa skutočne snažil o dosiahnutie čo najlepšieho výsledku a porota mala naozaj veľmi ťažkú úlohu vybrať ten "naj" guláš. Bodové rozdiely medzi jednotlivými tímami boli skutočne zanedbateľné. Ako tretí najlepší guláš bol vyhodnotený ten, ktorý uvarilo zložené družstvo z Holíča a Popudinských Močidlian s názvom HOPO. Na druhom mieste skončil guláš tímu Obecného úradu Popudinské Močidľany. V úlohe hlavnej kuchárky sa prvý krát predstavila nová kuchárka našej školskej jedálne a ako vidno, detskí stravníci si zrejme budú v jedálni pochvaľovať, keďže majú takú šikovnú kuchárku. Víťazom tohto ročníka sa nakoniec stali kuchári zo susedného Holíča. Keďže do súťaže ich prihlásil Peter Olejník, nazval ich tím "Kamarát Henrich". Tohto pozvania nakoniec troška oľutoval, keďže sám súťažil v tíme "Security". Tento rok sme sa rozhodli aj pre udelenie ceny divákov, teda ceny o ktorej rozhodovali tí, ktorí prišli guláše ochutnať. Toto ocenenie získal tím "Kosova 1" a určite nielen preto, že mal na súťaži najväčší počet fanúšikov. Všetky guláše sa nakoniec veľmi rýchlo zjedli, keďže ihneď po súťaži sa na ihrisku konal majstrovský futbalový zápas s Radošovcami. Organizátori už teraz pozývajú všetkých na 6. ročník v roku 2020 a veria, že bude opäť taký veselý, plný zábavy, kamarátskych stretnutí a najmä vôní toho pravého gulášu. (viac vo fotogalérii)
 
59. ročník Memoriálu tragicky zahynutých športovcov
IMG_20190714_201911Druhú júlovú nedeľu, teda 14.7.2019 sa na miestnom futbalovom ihrisku konal už 59. ročník Memoriálu tragicky zahynutých športovcov, ktorý je bezpochyby najstarším futbalovým turnajom na Slovensku. V tomto roku hrali trocha netradičné mužstvá, ktoré sa turnaja bežne nezúčastňovali, teda chýbali susedia z Duboviec, Radošoviec i z Oreského, ale ich neúčasť nič neubrala z futbalového zápolenia. V tomto turnaji predsa ide o to kamarátsky si zahrať futbal a vzdať tak česť tým športovcom, ktorí už nie sú medzi nami. Ako každým rokom Memoriál začal už ráno, svätou omšou v kostole v Močidľanoch a položením kvetov na hroby športovcov pochovaných na našom cintoríne. Poobede už začal samotný turnaj. Počasie bolo ako na objednávku, občerstvenie i bohatá tombola a samozrejme dobrý futbal, to všetko bolo príčinou vysokej návštevnosti cca 300 platiacich divákov. K turnaju už neodmysliteľne patrí aj hudobná kulisa, ktorú tohto roku zabezpečovalo duo Fantasy. Zlatou bodkou za tohtoročným turnajom bolo víťazstvo nášho družstva. Druhí skončili Trnovčania, na treťom mieste Mokrý Háj a štvrtí nakoniec skončili futbalisti z Unína. Memoriál 2019 skončil, nech žije Memoriál 2020, ten ktorý bude mať poradové číslo 60! Na fotografii naše víťazné futbalové mužstvo.
 
Prehliadka dychových hudieb v Ratíškoviciach
IMG_20190714_184608_3V nedeľu 14.7.2019 sa v našej družobnej moravskej obci Ratíškovice konal 51. ročník Medzinárodnej prehliadky dychových hudieb. Obec Ratíškovice v rámci projektu cezhraničnej spolupráce ponúkla našim občanom možnosť zúčastniť sa tejto prehliadky s tým, že uhradí náklady na autobusovú dopravu a taktiež voľné vstupenky. Bohužiaľ však u našich občanov sa táto akcia nestretla s patričným záujmom a nám nezostáva nič iné než veriť, že to bolo vďaka futbalovému turnaju, ktorý sa v tom istom dni v našej obci konal. Našťastie našu nepočetnú skupinu doplnili záujemci zo susedných Duboviec a tak naša "výprava za dychovkou" nakoniec nebola totálnym debaklom. Z chorvátskeho Daruvaru, či Trnavy prišli cezhraniční partneri obce Ratíškovice v oveľa početnejšom stave, no napriek tomu, že naša skupina bola počtom osôb malá, užila si krásny popoludňajší program tohto festivalu. Super bodkou za celým programom bolo neoficiálne vystúpenie dychovej hudby Stříbrňanka pred jedným rodinným domom organizátorov festivalu, kde sa v dobrej nálade aj tancovalo. Na fotografii naša "výprava" s pani senátorkou Bc. Ing. Annou Hubáčkovou, ktorá v minulosti ako starostka obce Ratíškovice nadviazala s našou obcou priateľské vzťahy, ktoré trvajú dodnes.
 
Obecný hlásnik č. 2/2019
 
« ZačiatokPredch12345678910ĎalejKoniec »

Stránka 1 z 10

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!