Oslava mesiaca úcty k starším
cta_k_starmV nedeľu 13. októbra 2019 sa v kultúrnom dome konala oslava mesiaca úcty k starším, ktorým je mesiac október. Krásne počasie "babieho leta" sprevádzalo túto milú slávnosť, ktorej sa zúčastnilo väčšina seniorov, na osobné pozvanie starostky obce. V úvodnom slove starostka zaželala všetkým prítomným najmä veľa zdravia a ešte mnoho chvíľ strávených v kruhu svojich blízkych a rodiny. Samozrejme nezabudla poďakovať za doterajšiu prácu starších obyvateľov obce, ktorú vykonávali a naďalej vykonávajú nielen vo svoj prospech, ale aj pre celú spoločnosť či obec. V kultúrnom dome vystúpili deti z miestnej základnej školy a školského klubu detí a potom už oslava pokračovala hudobnými pozdravmi. Najvpr v podaní mužského speváckeho zboru z Prietržky a potom hudobnou skupinou 3B z Duboviec. Kapela prítomných aj trošku roztancovala, čo bol dôkaz toho, že aj seniori sa vedia baviť, pokiaľ im to zdravie dovoľuje. Súčasťou oslavy seniorského veku bolo aj odovzdanie veľkého perníkového srdca najstaršiemu členovi miestnej jednoty dôchodcov, ktorým je 93-ročný  p. Ernest Tokoš z Popudín. Členky výboru miestnej jednoty dôchodcov (na fotografii) odovzdali tento milý darček a svorne zablahoželali ich najstaršiemu členovi ešte veľa chvíľ strávených v tejto, čo do počtu najväčšej obecnej organizácii. Keďže mesiac október je len vo svojej polovici, máme ešte všetci dostatok času našim seniorom zablahoželať a najmä nezabudnúť na to, že aj my budeme raz starí a každá spomienka nás veľmi poteší.
 
Obecný hlásnik č. 3/2019
 
Gulášový kotlík 2019
gulas_2019Posledná prázdninová sobota 31.8.2019 bola nielen extrémne horúcou sobotou, ale v našej obci aj gulášom voňajúcou. Práve v tento deň sa na miestnom futbalovom ihrisku konal v poradí 5. ročník súťaže vo varení gulášu s názvom "Gulášový kotlík". Tohto roku sa prihlásilo 10 súťažných tímov. Zdolať úmornú horúčavu znásobenú niekoľkohodinovým pobytom pri horúcom kotlíku si naozaj vyžadovalo vypätie všetkých síl. Každý tím sa skutočne snažil o dosiahnutie čo najlepšieho výsledku a porota mala naozaj veľmi ťažkú úlohu vybrať ten "naj" guláš. Bodové rozdiely medzi jednotlivými tímami boli skutočne zanedbateľné. Ako tretí najlepší guláš bol vyhodnotený ten, ktorý uvarilo zložené družstvo z Holíča a Popudinských Močidlian s názvom HOPO. Na druhom mieste skončil guláš tímu Obecného úradu Popudinské Močidľany. V úlohe hlavnej kuchárky sa prvý krát predstavila nová kuchárka našej školskej jedálne a ako vidno, detskí stravníci si zrejme budú v jedálni pochvaľovať, keďže majú takú šikovnú kuchárku. Víťazom tohto ročníka sa nakoniec stali kuchári zo susedného Holíča. Keďže do súťaže ich prihlásil Peter Olejník, nazval ich tím "Kamarát Henrich". Tohto pozvania nakoniec troška oľutoval, keďže sám súťažil v tíme "Security". Tento rok sme sa rozhodli aj pre udelenie ceny divákov, teda ceny o ktorej rozhodovali tí, ktorí prišli guláše ochutnať. Toto ocenenie získal tím "Kosova 1" a určite nielen preto, že mal na súťaži najväčší počet fanúšikov. Všetky guláše sa nakoniec veľmi rýchlo zjedli, keďže ihneď po súťaži sa na ihrisku konal majstrovský futbalový zápas s Radošovcami. Organizátori už teraz pozývajú všetkých na 6. ročník v roku 2020 a veria, že bude opäť taký veselý, plný zábavy, kamarátskych stretnutí a najmä vôní toho pravého gulášu. (viac vo fotogalérii)
 
59. ročník Memoriálu tragicky zahynutých športovcov
IMG_20190714_201911Druhú júlovú nedeľu, teda 14.7.2019 sa na miestnom futbalovom ihrisku konal už 59. ročník Memoriálu tragicky zahynutých športovcov, ktorý je bezpochyby najstarším futbalovým turnajom na Slovensku. V tomto roku hrali trocha netradičné mužstvá, ktoré sa turnaja bežne nezúčastňovali, teda chýbali susedia z Duboviec, Radošoviec i z Oreského, ale ich neúčasť nič neubrala z futbalového zápolenia. V tomto turnaji predsa ide o to kamarátsky si zahrať futbal a vzdať tak česť tým športovcom, ktorí už nie sú medzi nami. Ako každým rokom Memoriál začal už ráno, svätou omšou v kostole v Močidľanoch a položením kvetov na hroby športovcov pochovaných na našom cintoríne. Poobede už začal samotný turnaj. Počasie bolo ako na objednávku, občerstvenie i bohatá tombola a samozrejme dobrý futbal, to všetko bolo príčinou vysokej návštevnosti cca 300 platiacich divákov. K turnaju už neodmysliteľne patrí aj hudobná kulisa, ktorú tohto roku zabezpečovalo duo Fantasy. Zlatou bodkou za tohtoročným turnajom bolo víťazstvo nášho družstva. Druhí skončili Trnovčania, na treťom mieste Mokrý Háj a štvrtí nakoniec skončili futbalisti z Unína. Memoriál 2019 skončil, nech žije Memoriál 2020, ten ktorý bude mať poradové číslo 60! Na fotografii naše víťazné futbalové mužstvo.
 
« ZačiatokPredch12345678910ĎalejKoniec »

Stránka 1 z 10

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!